Vrtaná studna na vlastním pozemku

Uvažovali jste již někdy nad tím, že si zařídíte svůj vlastní přívod vody ze studny? Pokud ano, je dobré se zamyslet nad tím, zda neušetřit několik tisíc ročně na vodném. V současné době ceny vodného neustále rostou. Nabízí se zde řešení v podobě vrtané studny. Dnes v průměru zaplatíme za kubík vody 75 Kč. Statisticky je dáno, že každých 5 let cena vody vzroste průměrně o třetinu, což je samozřejmě dáno polohou dané lokality. Firma Vrtané studny nabízí komplexní služby v oblasti vrtání studny – realizace, projektová dokumentace, ale i potřebná povolení jsou zařízeny.

Firma zdarma nabízí záruku 60 měsíců na vrtané studny, vyhledání pramene, čerpací zkoušku, montáž čerpadla a poradenský servis. Plusem je, že si vytvoříte vlastní zdroj vody v domě, chatě či zahradě a nejste tak závislí na okolní distribuci vody ve městě nebo chatové oblasti.  Vrtaná studna je šetrnější k okolí a přírodě kolem, nedochází k poškození krajiny v případě kopané studny.

Mnohé může zaskočit otázka typu: Co když voda vyschne nebo v ní nebude dostatek vody? V době minimálních srážek je zajištěn minimální přítok, udávaná norma pro 4 lidi na den je 2000 litrů. Všemu předchází takzvaný průzkumný vrt.

Samotný postup vrtané studny je velmi rychlé, po příjezdu vrtací soupravy v určeném termínu se zahájí samotné práce, vyvložkuje se vrt pažnicemi s atestem na pitnou vodu, provede se čerpací zkouška pro ověření garance vydatnosti vody. Pokud je vše v pořádku, tak se dá říci, že vrtaná studna je hotova – jen se předají potřebné protokoly zákazníkovi.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *