Snadno přenosná i skládací zahradní lehátka

Zkuste se zamyslet, co od zahradních lehátek nejvíce očekáváte a k čemu vám mají sloužit. Některá se díky kolečkům dají velmi snadno přemisťovat, takže si můžete během dne dopřávat velké množství slunečních paprsků plnými doušky po celý den, aniž by vás brzy dohnal nechtěný stín. Alternativou mohou být i pěkná ocelová lehátka, která jsou vhodně ošetřená dobrou antikorozní vrstvou, která vám při správné péči vydrží dlouhé roky jako nová. Jakákoliv komfortní zahradní lehátka vám dopřejí velkou dávku pohodlí a relaxace.

Zahradní lehátka z týkového dřeva

Pokud si chcete raději v klidu číst ve stínu pod jabloní či kvetoucí třešní, můžete si vybrat například stále módní a odolný týk. Vyžaduje sice o něco více péče v podobě pravidelného otření vlhkým hadříkem a k tomu jednou ročně nátěr z týkového oleje, ale toto týkové dřevo vypadá opravdu velmi krásně i po dlouholetém užívání, které mu navíc přidává jeho typickou patinu a k tomu i oduševnělý vzhled. Navíc se tomuto druhu dřeva díky jeho pevnosti a tvrdosti hojně vyhýbají všichni škůdci a plísně. Speciální nátěr z éterických olejů toto dřevo ochrání před nepřízní počasí. Všechna ta jedinečná zahradní lehátka vám dodají možnost, jak si v klidu odpočinout.

Zahradní lehátka a kombinace materiálů

Velkým trendem jsou v poslední době i kombinace materiálů, například zmíněného týku s moderními syntetickými materiály, nebo s textilními výplety. Pokud nemáte pro zahradní lehátko dostatečný prostor, pak můžete vyzkoušet příjemnou a na prostor mnohem méně náročnou alternativu v podobě polohovatelných křesel, nebo klasická zahradní křesla doplněná stoličkou nebo podnožníkem určeným pro vaše pohodlnější sezení. Máte zase pár typů, jak vybrat zahradní lehátko i nábytek. Je jen na vás, zda si zvolíte plast, kov, ratan či dřevo. Vybírejte podle svých prostorových možností a ideálních představ pro dostatečný komfort.