Plechové stříšky v zahradách

S výstavbou populární pergoly, přístřešku pro posezení nebo garážového stání přichází na řadu problém, jakou vhodnou střešní krytinu použít. Na výběr máme z řady možností, ne každý druh střešní krytiny je ale vhodný. Podívejme sa na to, jaké jsou vhodné možnosti střešních krytin pro uvedený typ staveb.

 

Střešní krytiny pro drobné zahradní stavby jsou tyto:

 

  • Kreamické střešní krytiny – tašky
  • Plechové střešní krytiny – pozinkovaný plech, hliníkové krytiny, trapézové plechy
  • Umělé matriály – různé druhy umělých materiálů, guma, asfalt

 

Plechové střešní krytiny

 

Pro svoji snadnou montáž a nízkou cenu jsou pro jednoduché stavby ideální právě plechové střešní krytiny. Takto vyrobená střecha je plně funkční, výhodou plechové třešní krytiny jsou nízké pořizovací náklady a velice snadná montáž – tu zvládne šikovnější kutil bez speciálního nářadí. Drobnou nevýhodou je potřeba ochranného nátěru – to v tom případě, když se nepoužije hliniková střešní krytina.

 

Pokud se rozhodnote pro jiný druh střešní krytiny, pečlivě zvažte, jaké výhody nebo nevýhody bude mít použití jíné krytiny než je ta plechová. Ať už je to životnost střechy či stříšky, snadnost montáže nebo příznivá pořizovací cena – to vše hraje roli při rozhodovování o vhodné střešní krytině pro vaši pergolu, posezení nebo garážové stání.

 

Pečlivě vybírejte vhodnou střešní krytinu!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *